Czy to najlepiej oceniana książka dla nastolatków?

Pierwsza część cyklu młodzieżowego Flaw wywołała niemałe zamieszanie na rynku literackim. A to dlatego, że w końcu pojawiła się na nim książka dla nastolatków, która nie tylko została wysoko oceniona przez samych zainteresowanych, ale i przez duże grono krytyków. Co ciekawe, nie inaczej jest i z kolejną częścią tej serii pod tytułem All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość, która wydaje się nawet prezentować jeszcze wyższy poziom niż tom poprzedni. Czy Marcie Łabędzkiej, czyli autorce tej historii faktycznie udało się stworzyć powieść wyjątkową i zapadającą na długo w czytelniczą pamięć?

O czym jest ta historia?

Druga część cyklu bezpośrednio kontynuuje losy bohaterów przedstawione w tomie wprowadzającym. A jednak jako czytelnicy mierzymy się z małym przeskokiem czasowym. Główna bohaterka powieści, Josephine, kończy studia w Bostonie i zostaje zmuszona zmierzyć się z twardą rzeczywistością. Mimo dobrych wyników w nauce i wyśmienitej uczelni dziewczyna nie może znaleźć pracy. Zrozpaczona decyduje się na ostatni krok, który jej pozostał. Powrót do małego miasteczka Moreton jest dla niej jak najgorszy koszmar. Josie przez te wszystkie lata starała się wyprzeć to miejsce z pamięci i rozpocząć nowe życie. Sytuacja zmusza ją do powrotu. W rodzinnej miejscowości czekają na nią rodzice, przyjaciele ze szkolnych lat i Chase, pierwsza miłość Josie. Kogo wybierze główna bohaterka? Chłopaka, z którym wiążę ją niezwykła chemia czy kogoś, kto nie wywołuje w niej tak silnych emocji, ale jest w stanie zapewnić bezpieczną przyszłość?

Romans i powieść obyczajowa

All Of Your Flaws. Przypomnij mi naszą przeszłość to klasyczna powieść obyczajowa z elementami romansu. Czytelnicy śledzą codzienne losy Josie, jej starania związane z poszukiwaniem dobrej pracy oraz próbę wpasowania się w idealny obraz perfekcyjnej córki. Poza zmaganiami głównej bohaterki przyjdzie nam poznać inne punkty widzenia. Powrócą postacie znane z pierwszej części, ale i pojawi się sporo nowych osób, które mogą namieszać w spokojnej codzienności mieszkańców Moreton.