Lubnauer-stary, lewacki, cuchnący pasztet w nowoczesnym opakowaniu…

Wracamy do źródeł, do pewnych korzeni, z których powstała partia (źródło to antypolska Unia Wolności).  Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej, partia, która reprezentuje interesy ludzi ciężko pracujących codziennie (ciężko pracujących, ale chyba złodziei!)” – powiedziała nowa przewodnicząca Nowotworu Katarzyna Lubnauer.

A jakie źródła ma sama Lubnauer? Jej ojciec Jerzy Libudzisz, inżynier chemik, to długoletni członek PZPR. Pracował w zakładach „Polonit”, gdzie zajmował stanowiska kierownicze. W połowie lat 70. był przewodniczącym komisji w Komitecie Zakładowym PZPR. Wysyłano go w delegacje do Związku Sowieckiego po nowoczesną wiedzę specjalistyczną przodującej na świecie sowieckiej myśli technicznej. A także do Czechosłowacji na posiedzenie komisji normalizacyjnej RWPG. Komunistyczne władze doceniły postawę inżyniera z PZPR i w 1986 r. wyróżniły go Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Matka poseł Nowoczesnej, Zdzisława Libudzisz – mikrobiolog, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej, okres PRL spędziła również w szeregach partii. Jeszcze w 1987 r., gdy komuniści szykowali się do transformacji ustrojowej i porzucenia czerwonych legitymacji, Libudzisz była członkiem plenum Komitetu Uczelnianego PZPR na Politechnice Łódzkiej.

Od 1993 działała w Unii Demokratycznej, następnie od 1994 w Unii Wolności. Była członkinią ostatniego zarządu UW. W latach 1998–2002 zasiadała w radzie miejskiej Łodzi III kadencji[1][3]. W 2005 weszła w skład władz krajowych Partii Demokratycznej – demokraci.pl.

Bezskutecznie kandydowała do Sejmu w 2001 (z UW)[4] i w 2005 (z PD)[5]. Również bez powodzenia ubiegała się o ponowny wybór do miejskiego samorządu – w 2002 (z lokalnego komitetu)[6], w 2006 (z LiD)[7] i w 2010 (z PO, jako kandydatka PD)[8].

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu łódzkim z pierwszego miejsca na liście Nowoczesnej Ryszarda Petru. Uzyskała mandat posłanki VIII kadencji, otrzymując 18 549 głosów[9].

Jej poglądy ideologiczne na wiele spraw bliskie są wypowiedziom Janusza Palikota. Chociaż dystansuje się od stylu uprawiania polityki przez lidera Twojego Ruchu i piętnuje jego nieskuteczność, jest orędowniczką legalizacji homozwiązków, bojowniczką o prawa kobiet? i poszerzenie dostępu do aborcji. Opowiada się też za zniesieniem religii w szkołach, a przede wszystkim przeciw jej finansowaniu z budżetu państwa. Działa też na rzecz usunięcia krzyży z urzędów państwowych, szkół i innych budynków użyteczności publicznej.

Jednym słowem próbuje nam się wcisnąć stary cuchnący lewacki pasztet, tylko że w nowoczesnym opakowaniu.  

This entry was posted in Walonkowe elyty. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *