Prymas Polski i swąd szatana…

– Każdy ksiądz, który pójdzie w Gnieźnie na manifestację antyuchodźczą będzie suspendowany – mówi w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” prymas Polski abp Wojciech Polak.

Co można powiedzieć o prymasie Polski,  który udziela wywiadu lewacko-antykościelnemu pismu, niejednokrotnie podważającemu nauczanie moralne Kościoła Katolickiego?  Może tylko słowami Pawła VI. Błogosławiony Papież Paweł VI mówił: Odnosimy wrażenie, że przez jakąś szczelinę, wdarł się do Kościoła Bożego swąd (dym) szatana. 

Równie dobrze prymas Polak powinien suspendować np. ks. Ignacego Skorupkę, bohatera spod Ossowa – też mieszał się do polityki. A ks. Jerzy Popiełuszko? Toż to czysta polityka! 

Postawmy więc pytanie…Kto dał prawo prymasowi Polakowi do kwestionowania nauczania Kościoła i swojego Wielkiego poprzednika Prymasa Tysiąclecia ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, który mówił tak: „Po Bogu więc, po Jezusie Chrystusie i Matce Najświętszej, po całym ładzie Bożym, nasza miłość należy się przede wszystkim naszej Ojczyźnie, mowie, dziejom i kulturze, z której wyrastamy na polskiej ziemi. I chociażby obwieszczono na transparentach najrozmaitsze wezwania do miłowania wszystkich ludów i narodów, nie będziemy temu przeciwni, ale będziemy żądali, abyśmy mogli żyć przede wszystkim duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców”.

Czy księża gnieździeńskiej archidecezji nie mają prawa żyć duchem, dziejami, kulturą i mową naszej polskiej ziemi, wypracowanej przez wieki życiem naszych praojców? Czy nie mają prawa bronić Kościoła, siebie i swoje owieczki przez zorganizowaną inwazją islamskiej dziczy? Wstyd mi za takiego prymasa…

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *