„Nocna zmiana” 4 czerwca 1992 roku.

W nocy z 3 na 4 czerwca 1992 roku doszło spisku komunistów z TW Bolkiem, oraz częścią „liberałów” z Donaldem Tuskiem na czele, którego celem było obalenie pierwszego prawdziwie niepodległego i niezależnego od okrągłostołowych ustaleń rządu, jaki istniał po II wojnie światowej. Lęk przed wyjawieniem tego, kto był tajnym współpracownikiem służb PRL był na tyle silny, że doprowadził do zawarcia układu cementującego magdalenkowe ustalenia na kolejne długie lata.

Gdyby nie było „nocnej zmiany” to Polska wyglądałaby zupełnie inaczej. Nie wykluczone, że udałoby się uniknąć wielu patologii trawiących nasz kraj. Niestety – Tusk z Pawlakiem 4 czerwca 1992 roku jasno opowiedzieli się po której stronie stoją…wybrali drogę zdrady, więc jak zdrajców trzeba ich traktować.

This entry was posted in Aktualności. Bookmark the permalink.

3 Responses to „Nocna zmiana” 4 czerwca 1992 roku.

 1. Krokodyl says:

  „Rząd Olszewskiego upadł, ponieważ był rządem mniejszościowym, a jego premier okazał się niezdolny do poszerzenia wspierającej go koalicji. W istocie jego los został przesądzony już przed przyjęciem przez Sejm uchwały lustracyjnej, a odwołanie było tylko kwestią czasu. Jednak gwałtowny sposób, w jaki dokonano obalenia tego gabinetu, a także umiejętne zachowanie samego premiera w ostatnim dniu urzędowania, sprawiły, że w opinii części Polaków padł on ofiarą spisku. W takim przekonaniu mogła ich umocnić zmasowana kampania propagandowa, jaką przeprowadzono przeciwko ekipie Olszewskiego natychmiast po jej usunięciu.” – Antoni Dudek
  https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Antoni_Dudek

  Obaleniu rządu Olszewskiego nie zapobiegał (pozornie oczywiście tak) w żaden sposób J.Kaczyński gdyż było mu na rękę – obawiał się że Olszewski przejmie rolę lidera w PC.

  Natomiast wyczynki Macierewicza wtedy, później i teraz charakteryzują się jednym – największą z nich korzyść odnosi Moskwa. Za każdym razem.

  Wszystko to piękny mit. Jak inne mity.

  Opublikować pewnie tego nie opublikujesz ale może sam przeczytasz.

 2. admin says:

  A dlaczego miałbym nie opublikować? Ogólnie zgadzam się z Tobą, może tylko z tym Macierewiczem trochę przesadzasz…

 3. Krokodyl says:

  To przeczytaj to co sam napisałeś…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *