Po haniebnej kapitulacji rok temu przed Tel Awiwem, teraz Polska skapitulowała przed Kijowem.

Oznacza to pogardę dla 200 tyś. polskich ofiar straszliwego ukraińskiego ludobójstwa. Pogardę dla blisko 6 milionów poszkodowanych rodzin kresowych. I pogardę dla narodu polskiego. Oznacza to, że TK stanął po stronie ukraińskich terrorystów, którzy odcinali kobietom piersi, dzieciom wydłubywali oczy, a starcom odrąbywali siekierami głowy. Oznacza to, że można było palić, mordować, zabijać, bo tchórzliwi mędrcy z TK nie rozumieją, co niesie za sobą pojęcie „ukraińscy nacjonaliści” i „Małopolska Wschodnia”.

Prezydent Duda także tego nie rozumie. Przypomnę więc słowa głośnego ukraińskiego atamana, Tarasa Bulby, skierowane do obozu Bandery: „Wy – pisze w 1943 r. Taras Bulba- wyznajecie faszystowską zasadę bezwzględnej dyktatury (…); głosząc faszystowskie hasła”. To oznacza, panowie sędziowie – „ukraińscy nacjonaliści”. Można więc według was było zabijać, bo nikomu teraz włos z głowy nie spadnie. Przerażający komunikat dla Kresowian i Polski.

Nie tylko sprawiedliwość została zdeptana i zbrukana, ale i prawda zamordowana. Znowu obce ambasady narzuciły Polsce swoją wolę. Zabrakło wam, panowie sędziowie, godności i odwagi. Zdradziliście nas, oszukali. Bierzecie teraz na swoje barki całkowitą odpowiedzialność za konsekwencje tego zdradzieckiego czynu. Płaczu naszych matek i łez osieroconych dzieci nigdy nie pojmiecie.

Zwracam się do środowisk kresowych, do uczciwych, wrażliwych Polaków, byśmy się zjednoczyli i jednoznacznie, zdecydowanie potępili ten akt zdrady. Byśmy się nie godzili na ten haniebny wyrok. Zastanowili, co dalej zrobimy. I nieustannie wysoko nieśli sztandar wolności, godności i dumy narodowej, nie ustępując ani na krok od prawdy i sprawiedliwości.

W imieniu Kresowej Rady Starszych oraz Narodowego Forum Kresowego

Stanisław Srokowski

This entry was posted in Antypolonizm. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *